Zgodba o romski deklici Kebarie pripoveduje o deklici,  ki živi v romskem naselju in je zelo navezana na svojega očeta. Je zelo razigrana, polna domišljije in strpna do sošolcev, pa tudi brala je rada in tekoče, kar pa za njene družinske člane ni veljalo.

Kebarie je imela rada očetove pravljice. V šoli ni bila priljubljena, zato pa je imela romskega prijatelja Puža. Ko je izvedela, da je oče v zaporu, ji je sošolec pomagal, da mu je v zapor poslala pismo. Kaj se je zgodilo potem, pa boste izvedeli, če boste knjigo prebrali.

Glavna književna oseba Kebarie mi je bila zelo všeč, ker je preprosta punca, ki ima svoja občutja.

Knjigo, ki mi je bila všeč, sem si izbrala, ker me je k branju pritegnil zanimiv naslov. To je že druga knjige pisateljice Janje Vidmar, kar sem jih prebrala. Prebrala sem že njenega Elvisa Škorca.

Lara Oberman, 7. r.