Knjiga Pošastna hiša – Ujeti govori o fantu Gregorju, ki je neprestano menjaval šole, dokler ga niso poslali v pošastno hišo – šolo za težavne otroke. Tam se ne uči navadnih predmetov, temveč lova na pošasti.

Moj najljubša književna oseba ni bila samo ena, temveč kar tri –  Nasti, učiteljica Stenka in Gregor. Nasti je vedno hotela narediti načrt za pobeg, zato mi je bila zanimiva, Stenka je vedno vse vedela in vedno vse popravljala, tudi če so mislili, da so vse naredili brezhibno. Gregor pa zato, ker je bil nagajiv in so ga hitro povlekli za nos, ampak je hitro naredil, kar je prav.

Knjiga mi je bila zelo všeč, saj imam rada take zgodbe, prebrala sem jo že večkrat in vsakič mi je bolj všeč. Obstaja tudi drugi del – Prestrašeni, ki je tudi zelo zanimiv.

Maruša Šega, 7. r.