V četrtek, 8. oktobra 2015, je bila v Srednji šoli Črnomelj otvoritev razstave slik  34. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine. Razstavo je odprl naš bivši učenec, zdaj dijak Gimnazije Črnomelj, Matic Brinc.

Na srečanju, ki je potekalo 25. septembra 2015, prav tako v Črnomlju, so našo šolo zastopali Mateo Rajaković in Leon Pečarič iz 7. razreda , Adrijana Radman iz 8. razreda ter Glenda Žagar Štubljar in Eva Nemanič iz 9. razreda, vsi pod mentorstvom profesorice Duške Vlašič. Slikali so motive mesta Črnomelj, tema, ki jih je popeljala v svet barvitosti, pa je bil verz iz pesmi Otona Župančiča Njih sonce svetle mavrice razpenja.

Slike bodo z Gimnazije Črnomelj potovale na ogled k vsem belokranjskim osnovnim šolam, na naši šoli si jih bomo ogledali verjetno v pomladanskih mesecih.

Dostopnost