V soboto, 7. 5. 2016, smo se ob 5.00 učenci šolskega čebelarskega krožka odpravili v Markovce pri Ptuju. Pot je bila dolga in vožnja je trajala in trajala, zato smo bili zelo veseli, ko smo končno prispeli na cilj. Ob prijavi smo dobili še skromna darilca in zajtrk. V športni dvorani smo si ogledali panjske končnice in imeli pozdravni govor. Takoj po govoru smo bili razporejeni po učilnicah, kjer so nam razložili navodila. Sledilo je pisanje testa in kosilo.  Zatem smo imeli krajšo predstavitev zanimivosti Markovcev ter sprehod do lepo urejenega šolskega čebelnjaka. Sledila je razglasitev rezultatov. Osvojili smo srebrno priznanje na srednji stopnji in dve bronasti priznanji na nižji stopnji. Druženje se mi je zelo vtisnilo v spomin in z veseljem bi odšla še enkrat.

Neja Kokot, 6. c