V sklopu Zimskih kratkočasnic je v sredo, 14. 12. 2016, v Hotelu Bela krajina Maja Weiss gostila Toma Križnarja.

Šola se je odločila, da bo podprla njegovo prizadevanje za varovanje človekovih pravic po svetu, še posebno pa v Sudanu, kamor se že 15 let vrača. Lea Žlogar, učenka 7. b, je v imenu učencev šole Tomu Križnarju simbolično izročila bon v višini 50 €. Znesek je bil nakazan iz blagajne šolske skupnosti na humanitarno ustanovo H. O. P. E. za vrtalno napravo.

Odločitev učencev, da podprejo ravno to akcijo, je bil tudi zapis darfurskega humanitarca Suleimana Jammouse na uradni spletni strani Toma Križnarja, ki pravi: »Vode je vse manj. Vodnjaki se sušijo. Prav tako rečni izviri. Vse huje je. Tudi zaradi klimatskih sprememb, ki so nastale zaradi globalnega segrevanja, ki je veliko prispevalo k trenutnim političnim in varnostnim razmeram v Darfurju. Le še huje bo.«