V petek, 20. 1. 2017, smo devetošolci na čaju gostili Dejana Ladiko, magistra politologije, ki ga najbolje poznamo kot voditelja Dnevnika na Televiziji Slovenija. Zanj smo imeli pripravljenih kar nekaj vprašanj, skozi katera smo spoznali njegovo življenje od osnovne šole pa vse do sedaj. Poudarek smo dali na prestopu iz osnovne v srednjo šolo, saj se zdaj s tem soočamo tudi sami. Podučil nas je, naj bomo pogumni, samostojni ter pridni. Saj lahko  le z delom v življenju nekaj dosežemo. Najboljši nasvet, ki se ga bom poskusila držati, je, da moramo biti radovedni in iskati še boljše rešitve za dane situacije, čeprav so že tiste, ki jih imamo, dobre. Upam, da je v vsakem izmed nas gospod Dejan Ladika pustil vtis ter si bomo z njegovimi, še kako koristnimi nasveti, olajšali pot v srednjo šolo.

Nana Mihelčič, 9. b

V petek, 20. 1. 2017, smo devetošolci na čaj povabili Dejana Ladiko, nekdanjega učenca metliške osnovne šole. Povedal nam je veliko stvari iz svojih osnovnošolskih dni, pa tudi o srednji šoli  in nadaljnjem  izobraževanju. Govorili smo tudi o službi, prostem času itd. Mislim, da je bila zelo dobra zamisel, da smo ga povabili na našo šolo, ker je pogovor z njim marsikomu pomagal pri odločanju o nadaljnjem izobraževanju v srednji šoli  pa tudi naprej.

Maja Šuklje, 9. a