V sredo, 19. aprila 2017, smo se učenci, ki obiskujemo izbirna predmeta vzgoja za medije in šolsko novinarstvo, odpravili v Ljubljano – v uredništvo Radia Aktual. Tam so nas sprejeli Belokranjka Erika Kralj (radijska voditeljica), Simon Prelesnik (urednik) in Tony Carter (kreativni urednik Radia Aktual). Urednik Radia Aktual nam je na kratko predstavil delo na radiu, nato pa smo si ogledali studie Radia Aktual, Radia Salomon in Radia Veseljak.

V studiu Radia Aktual smo sodelovali v posebnem radijskem kvizu, ki ga je za nas in za poslušalce radia pripravila voditeljica Tanja Seme. Nekaj minut do 18. ure smo se tudi sami preizkusili v vlogi radijskih voditeljev. Prebrali smo pesem, s katero smo se predstavili, naš sošolec pa je poslušalcem prebral vremensko napoved.

Preživeli smo pester popoldan in se zabavali ob poslušanju radijskih voditeljev – jezik jim res teče kot namazan.

Manca Bajuk, 8. a

Na poti domov smo zapisali:

Na Radiu Aktual mi je bilo najbolj všeč, ko sem govorila v živo in slišala pogovor na radiu. Všeč mi je bilo tudi, da sem spremljala delovanje oddaje na računalniku.

Lea Žlogar, 7. b

Najbolj zanimivo mi je bilo sodelovanje v radijskem kvizu, ki sta ga voditelja Tanja in Tony pripravila za nas.

Nina Cigić, 7. c

Navdušilo me je, kako so voditelji v eter govorili sproščeno in brez treme.

Manca Bajuk, 8. a

Všeč mi je bilo, da so nam predstavili voditelje, studie in program.

Barbara Dragovan, 7. b

Na obisku radia mi je bila najbolj všeč predstavitev studiev.

Nik Bojić, 7. b

Najbolj všeč mi je bilo, ko sem na Radiu Aktual v eter prebral vremensko napoved.

Jaka Molek, 7. b

Vznemirljivo je bilo, ko sem v eter prebrala pesem o naši šoli.

Lana Rajaković, 7. c

Všeč nama je bilo, da smo sodelovali v kratki pogovorni oddaji v živo. Navdušili so naju  studii, z veseljem pa sva si ogledali tudi fotografije glasbenih gostov na radiu.

Ana Tudija, 7. c  in Vesna Kraić, 8. b

Najbolj všeč  mi je bil voditelj na Radiu Salomon, bil je sproščen, glasen in zabaven.

Tilen Gerkšič, 8. b

Všeč mi je bilo, ko so sošolke prebrale pesem o naši šoli.

Patricija Muc, 7. b

… govorjenje v eter!

Daša Radoš, 7. b

Všeč mi je bil obisk studiev.

Peter Pečavar, 8. b