V sredo, 17. 5. 2017 smo izvedli šolsko tekmovanje v gasilskih veščinah, ki so se jih mladi gasilci naučili pri krožku DMG. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz teoretičnega dela in praktičnega dela. Za teoretični del smo pisali test v učilnici, medtem ko smo praktični del izvedli na igrišču pri Podružnični šoli Suhor. Tekmovalo je deset ekip, pet iz OŠ Metlika in pet iz PŠ Suhor.

Prvo mesto je dosegla ekipa OŠM 3 v sestavi Žan Gačnik, Oliver Budački in Jakob Pasič.
Drugo mesto je dosegla ekipa PŠS 4 v sestavi Laura plut, Živa Petric in Janin Pirkovič.
Tretje mesto je dosegla ekipa OŠM 4 v sestavi Katja Kremesec, Ana Štubljar in Ula Bezek.

Vse tri ekipe se bodo udeležile regijskega tekmovanja DMG, ki bo 26. 5. 2017 na OŠ Belokranjskega odreda Semič

mentor krožka,
Tomaž Žugelj