V četrtek, 1. junija 2017, smo se udeležili državnega plesnega tekmovanja -Šolskega Plesnega Festivala v Polhovem Gradcu.

V POSAMEZNI  kategoriji (hip hop, pop, latino)

se je na državno tekmovanje uvrstilo  122 tekmovalk/cev iz 43 OŠ, od tega tudi 6 tekmovalk iz naše šole.

V športni dvorani osnovne šole Polhov Gradec  so se naše tekmovalke pomešale med najboljše plesalke in plesalce in samozavestno odplesale koreografije.

Posamezno se je najbolje odrezala Nana Mihelčič, ki  je osvojila  1. mesto ter postala DRŽAVNA PRVAKINJA.

Ekipno so  naše plesalke zasedle  8. mesto.

V ekipi :  Nana Mihelčič, Tajda Gajić, Julia Kočevar,  Ema Prevalšek , Hajdi Pahor Oberman in Daša Radoš.

V  kategoriji PLESNI PARI – standardni plesi (Angleški valček, Foxtroth in tango)

se je na državno tekmovanje uvrstilo  29 plesnih parov iz  14 OŠ.

Iz naše šole sta sodelovali Nana Mihelčič in Ema Prevalšek, ki sta se prebili do finala  in zasedli  2. mesto.

kategoriji  PLESNI PARI – latinskoameriški plesi   (cha-cha-cha, samba in Rock’n’roll)

se je na državno tekmovanje uvrstilo  41 plesnih parov iz  19 OŠ.

Iz naše šole sta prav tako sodelovali Nana Mihelčič in Ema Prevalšek, ki sta se prebili do finala  in zasedli  1. mesto ter postale DRŽAVNE PRVAKINJE.

V kategoriji ŠOLSKA PLESNA PRODUKCIJA

je naša skupina prejela zlato priznanje za osvojeno 15. mesto.

Iskrene čestitke vsem plesalkam!

Mentorici krožka :Mojca Vraničar in Kristina Steiner