V sredo 6. sep. so drugošolce obiskali policisti.  V razredu so se z učenci pogovorili o pomembnosti nošenja rumene rutice in uporabe kresničke. Seznanili so se s pravili varne hoje v prometu (skupinske, ob odrasli osebi, po pločniku, kjer ni pločnika, prečkanje ceste ipd.). Spoznali so pravila obnašanja v različnih prevoznih sredstvih.

Nato so se skupaj sprehodili po Metliki in praktično uporabili svoje znanje o prometu. Opisali so pomen nekaterih prometnih znakov, samostojno in v skupini prečkali cesto in upoštevali pravila varne hoje v prometu.

Vsem sodelujočim policistom se zahvaljujemo, ker so si vzeli čas za nas in nas poučili, kako se obnašati, če smo aktivni udeleženci v prometu. Veselimo se že naslednjega snidenja, ko bomo imeli možnost ogledati si policijsko postajo v Metliki.

Drugošolci in njihove učiteljice