Ponedeljkovo jutro nam je popestrila prva oddaja šolskega radia (http://www.osmetlika.si/solski-radio/), v kateri so govorili o svetovnem dnevu srca, ki je potekal 24. septembra. V radijski oddaji so nas novinarji šolskega radija pozvali, da si skupaj prizadevamo zmanjšati prezgodnjo umrljivost zaradi srčno-žilnih bolezni. Izogibamo naj se glavnim dejavnikom tveganja za njihov nastanek teh bolezni – kajenju, nezdravemu slogu življenja, nezdravi prehrani – in se trudimo živeti zdravo.

Devetošolci, ki smo danes začeli projektni teden, pa smo imeli še predavanje o boleznih sodobnega časa, ki ga je vodila dr. Mateja Nemanič. Bolezni, o katerih smo govorili, so bile bolezni srca in ožilja, sladkorna bolezen ter rakave bolezni. Dobili smo predstavo o tem, koliko ljudi v Sloveniji in v svetu vsako leto zboli za katero od naštetih bolezni. Spoznali smo vzroke za nastanek teh bolezni in težave, ki jih imajo oboleli. Naučili smo se, kako si pomagati in kako ravnati, če zbolimo.

Ajda Matjašič, 9. a

Geslo za svetovni dan srca 2017