V sredo, 27. 9., je potekal tretji dan projektnega tedna za devetošolce. Prvo uro smo imeli predavanje o onesnaževanju vode z različnimi snovmi, kako delujeta vodovod in kanalizacijski sistem v občini Metlika. Na koncu pa smo tudi nekaj besed namenili temi ločevanja odpadkov ter si ogledali kratek filmček na to temo.

Od 2. do 5. ure so potekale delavnice iz improlige. Na šolo so prišli Juš, Sara in Žiga iz ljubljanskega gledališča. Razdelili smo se v tri skupine. Vsaka je imela svojega mentorja. Igrali smo se različne igre, se pri tem razgibali, a kljub temu tudi malo razmišljali.

Ob pol dvanajstih smo se vsi odpravili v kulturni dom, kjer so nam še oni sami zaigrali par prizorov iz različnih improvizacijskih disciplin. Veliko je bilo tudi prostovoljcev, ki so se pogumno vključili zraven. Vsi smo se sprostili in hkrati veliko nasmejali.

Ajda Matjašič, 9. a