16. oktobra se obeležuje Svetovni dan hrane. Tema letošnjega svetovnega dneva poteka pod geslom »Združeni proti lakoti«. S tem geslom želijo Združeni narodi opozoriti, da se lahko proti lakoti, ki danes pesti že kar milijardo ljudi, borimo le na način, da se poveča proizvodnja hrane na vseh ravneh, lokalno, regionalno in globalno.

Z namenom pomoči socialno ogroženim otrokom smo obiskali stojnico Rdečega križa Metlika. Šola vsako leto prispeva nekaj pekovskih dobrot,  ki jih aktivistke RK prodajajo na stojnici. Zbrana denarna sredstva bodo namenili otrokom za topel obrok. Ajda, Živa, Sara in Žana iz 7. c so prinesle pogače, ki so jih spekle naše kuharice. Preizkusile so se tudi v nudenju prve pomoči.