Učenci 4.a in 4. b ter učenci 3. in 4. r Podružnične šole Suhor smo si danes, 18. 10. 2017, ogledali nizozemski film Učitelj žaba. Učenci so film z navdušenjem gledali, po filmu pa so sodelovali v pogovoru z ga. Marino Katalenič iz   AKMS.

O filmu so povedali sledeče:

• film je bil zanimiv, napet in smešen,
  • ob določenih prizorih je bil strašljiv,
  • med ogledom filma smo se kar nekajkrat bali za učitelja žabo,
  • bili smo veseli, ker so mu učenci pomagali,
  • tudi mi bi pomagali učiteljici, če bi bila v težavah.

To so povedali učenci 4. b razreda.

Tian: Film mi je bil všeč, zelo zanimiv. Vesel sem bil, saj sem videl, da se učitelj spreminja v žabo, ravnatelj šole pa v štorkljo.

Vid: Všeč mi je bilo, ko sem videl, da se učitelj lahko postane žaba. Najljubši del mi je bil, ko je deklica Sita v počasnem posnetku rešila učitelja Žabo pred ravnateljem Štorkljo.

Sajra: Zanimivo je bilo, malo strašljivo. Film je trajal uro in pol.

Andraž: Film mi je bil zanimiv in strašen. Učiteljevo spreminjanje v žabo je bilo nenavadno.

Nikša: Del, kjer je Sita kuharske pripomočke pometala čez balkon. Ker je čakal, da bosta z mamo skupaj pekli kolač.

Rok Jožef: Zanimivo mi je bilo, ko je učitelj skočil v mlako in prišel moker v šolo. Se preoblačil v čudna oblačila.

Staša: Najbolj zanimivo je bilo, ko se je ravnatelj šole pogovarjal s štorkljo v kletki in se še sam spremenil v štorkljo.

Maja: Učitelj žaba je povedal, skrivnost Siti, da je žaba. In da so se tudi  njegovi predniki: oče, dedek, pradedek spreminjali v žabo.

Luka: Meni je bilo najbolj všeč, ko so govorili nizozemščino. Skoraj nič nisem razumel, zato sem se potrudil in vse vrstice uspel prebrati.

Hana: Meni je bilo najbolj všeč, ko se je učitelj spreminjal pred drugimi in na to ni imel vpliva.

Dorotea: Zanimiv del je bil, ko je ravnatelj Štorklja razbil steklo na strehi.

Dejan: Mene je pritegnilo, ko se je Sita ustrašila ravnatelja, ki se je spreminjal v štorkljo.

Katja: Film je bil zanimiv in strašen. Najbolj grozljivo mi je bilo spreminjanje ravnatelja v štorkljo.

Kristijan: Ravnatelj se je poleg učitelja tudi spreminjal v žival. Grozni in strašni del mi je bil, ko je ravnatelj Štorklja dobil rdeče steklene oči.

Žana: Všeč mi je bilo, ko so učitelja žabo dali v kozarec, da je pojedel muho in zopet postal človek, učitelj.

Blaž: Zanimivo je bilo, ko je Sita rešila učitelja Žabo pred ravnateljem Štorkljo. Vedno ga je čuvala in skrbela zanj.

Enej: Film mi je bil zanimiv. Všeč mi je bilo, ko sem videl, da Sita pomaga kuhati svoji mami.

Petra: Všeč mi je bil del, ko se je Sita prestrašena skrivala zaradi preobrazbe ravnatelja v štorkljo.

Urška: Meni je bilo všeč, ko se je učitelj spremenil v žabo in   ravnatelj se je spremenil v štorkljo.