Učenci in mentorji OŠ Metlika smo tudi letos sodelovali na natečaju Evropa v šoli. Naslov letošnjega ustvarjanja na likovnem, literarnem in fotografskem področju se je glasil Kjer preteklost sreča prihodnost. V četrtek, 15. 3., smo se udeležili zaključne regijske prireditve, ki je bila na OŠ Loka v Črnomlju. Tam so pripravili razstavo likovnih del ter bogat kulturni program. Našo šolo so predstavljali učenke in učenci Starejše otroške folklorne skupine OŠ Metlika pod vodstvom učitelja Tomaža Žuglja. Predstavnica DPM Metlika gospa Vladka Škof, je s povabljenimi gosti podelila priznanja in nagrade sodelujočim. Na regijski nivo smo poslali 35 del s treh področij. Bili smo zelo uspešni, saj se je 12 del naših učencev uvrstilo tudi na državni nivo natečaja, ki bo 9. 5. v Ljubljani. Najbolj uspešni učenci, ki bodo našo šolo zastopali na državni prireditvi v Ljubljani, so:

LIKOVNI NATEČAJ:

Rok Simonič (2. r), mentorica: Jasmina Nedanovski
Erik Sodec (3. r), mentorica: Maja Kočevar
Laura Plut (5. r), mentorica: Tanja Vraničar
Lenart Žugelj (5. r), mentorica: Duška Vlašič
Lucija Kostelec (5. r), mentorica: Duška Vlašič
Lana Rajaković (8. r), mentorica: Duška Vlašič

LITERARNI NATEČAJ:

Lana Sodec (6. r),  mentorica: Petra Kostelec
Nina Gačnik (7. r), mentorica: Petra Kostelec
Nika Bajić (8. r), mentorica: Nina Bradica
Lana Rajaković (8. r), mentorica: Helena Kostelec

FOTOGRAFSKI NATEČAJ:

Daša Popovič (9. r), mentorica: Duška Vlašič
Lana Škof (9. r), mentorica: Duška Vlašič

Koordinatorica za EVŠ: Maja Kočevar

Dostopnost