V ponedeljek, 16. 4. 2018, smo se sedmošolci odpravili v Kranjsko Goro v šolo v naravi. Odpravili smo se že ob 7.30. Pot je bila dolga in vmes smo naredili en postanek za malico. Ko smo prispeli v dom, smo se z vodjo doma pogovorili o pravilih in se nastanili v sobe. Uredili smo si sobe in sledilo je kosilo, ki smo se ga že vsi veselili.

Po kosilu smo zaradi napovedanega slabega vremena z orientacijskim tekom pričeli predčasno. Čeprav je vmes začelo deževati, smo se zabavali, se imeli lepo in se veliko naučili. Seveda pa je to bilo tudi tekmovanje in zmagala je ekipa št. 3, v kateri so bili Lara Gorenc, Bor Mežnaršič, Valentina Vovk, Nina Gačnik in Toni Matešič. Nekaj časa smo se še zunaj igrali in nato odšli na večerjo. Šli smo še na kratek sprehod po Kranjski Gori in se odpravili spat.

Prvi dan je bil vznemirljiv, a hkrati naporen in kaotičen. Vemo, da se moramo še privaditi na pravila v domu, toda veselimo se naslednjih dni.

Alja Slobodnik, 7. b