V stari šoli Brihtna glava mi je bilo zelo všeč. Tovarišica učiteljica nas je poučila o Beli krajini, belokranjski noši in pisanicah. Všeč mi je bilo, ko smo risali na tablice in pogača, ki so nam jo spekli.

Nikša Despotović, 5. c

V ponedeljek, ko smo šli v staro šolo Brihtna glava Na Radovico, je bilo zelo zanimivo. V stari šoli smo se učili o Beli krajini. Na koncu pa smo dobili še izpričevalo. Bilo je lepo.

Kristjan Kočevar, 5. c

S šolo smo odšli na Radovico v staro šolo Brihtna glava. Tam smo risali na ta tablice jedačo in pijačo Bele krajine. Bilo je lepo. Dobili smo tudi okusno pogačo, na koncu pa še izpričevalo.

Staša Popovič, 5. c

V ponedeljek smo šli v staro šolo Brihtna glava. Ko smo prišli, nas je lepo sprejela gospa Mateja. Ponudila nam je pogačo, ki je bila zelo dobra. Potem smo šli v razred in nas je tovarišica učiteljica poučevala o Beli krajini. Povedala nam je veliko stvari. Na koncu smo dobili še izpričevalo. Bilo mi je zelo lepo in upam, da bom še kdaj lahko šla.

Hana Rus, 5. c