V Kulturnem domu Metlika je v petek, 15. 3. 2019, potekala zaključna prireditev že 20. natečaja Evropa v šoli 2018 – 2019 v organizaciji Društva prijateljev mladine Metlika in OŠ Metlika. Učenci so letos ustvarjali pod naslovom Snemimo roza – modra očala: Ustvarjajmo družbo enakih možnosti in priložnosti za dekleta in fante.

V polni dvorani Kulturnega doma je najprej vse prisotne pozdravila predsednica Društva prijateljev mladine Metlika Alenka Muc, podpredsednica Vladka Škof, metliška podžupanja Martina Legan Janžekovič in Darja Groznik, med gosti z državnega nivoja pa so bili prisotni predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije Darja Groznik, predsednica nacionalnega odbora Evropa v šoli za Slovenijo Majda Struc in članica Nataša Adlešič Barba, ter zunanji minister Miro Cerar.

Učenci in mentorji OŠ Metlika smo tudi letos sodelovali na natečaju Evropa v šoli.

Na regijski nivo smo poslali 29 del. Na državni nivo natečaja se je uvrstilo 8 del naših učencev. Najbolj uspešni učenci, ki bodo 10. maja 2019 našo šolo zastopali na državni prireditvi v Ljubljani, so:

LIKOVNI NATEČAJ:
Izabela Banfi (1. r), mentorici: Darinka Vrlinič in Vlatka Maček
Hana Pašič (3. r), mentorica: Darja Žugelj
Žiga Kambič (3. r), mentorica: Darja Žugelj
Hana Rus (5. r), mentorica: Tanja Vraničar
Luna Ramuščak (6. r), mentorica: Jasmina Nedanovski

LITERARNI NATEČAJ:
Azra Perko (3. r), mentorica: Darja Žugelj
Lea Gašperič (5. r), mentorica: Jasmina Štampfelj
Daša Radoš (9. r), mentorica: Petra Kostelec

Koordinatorica za EVŠ: Maja Kočevar

Dostopnost