V torek, 14. 5. 2019 ob 16.00 uri je Starejša otroška folklorna skupina pod vodstvom mentorja Tomaža Žuglja nastopila na 11. Večeru pesmi in plesa v Ljubljani v dvorani Kocka na Gospodarskem razstavišču na dogodku Dnevi medgeneracijskega sožitja. Na prireditvi smo nastopili s Pevskim zborom DU Metlika. Skupaj smo pripravili 20 minutni program, ki je bil sestavljen iz belokranjskih pesmi in plesov. Pevski zbor DU Metlika je na začetku zapel dve pesmi Pobelelo pole in Mara Županova. Folklorniki so nato zapeli pesmi Naša mlada nevesta in Seljančica. Nato smo skupaj zapeli Metliško kolo, Igra v kolo jabuko (Tribučko kolo), Hruške, jabuke, slive, Lepa Anka, Igraj kolo in Bodimo veseli. Naštete plese so folklorniki tudi zaplesali.

Po nastopu so za otroke pripravil tudi delavnice.

Prireditev je bila namenjena večgeneracijskem prikazu raznolike ljudske kulture iz različnih predelov Slovenije, spodbujanju negovanja ter poustvarjanja plesnega in pevskega izročila ter oživljanju pomena prenosa znanj in vedenj med generacijami.

Nastopili so:
Pevski zbor DU METLIKA in Starejša otroška folklorna skupina OŠ METLIKA.
Pevska skupina z Ostrožnega Brda v Brkinih, DU POSTOJNA.
Folklorna skupina DU NAKLO in Folklorna skupina »Podkuca«.
Pevci ljudskih pesmi »Žitni klas« DU BENEDIKT.
Folklorna skupina »Večerna zarja« DU VELIKI GABER.
Dramsko pevska skupina »Zarja« DU AJDOVŠČINA in OŠ ŠTURJE.
Folklorna skupina DU ČRENŠOVCI.
Skupina »Vingosi« DU VINSKA GORA.

Zapisal:
Tomaž Žugelj,