V letošnjem šolskem letu smo poskušali potrditi naziv Planetu Zemlja prijazna šola, ki smo ga dobili v predhodnem šolskem letu. V natečaju je sodelovalo 25 skupin učencev naše šole in z njimi njihove mentorice.

Izvajali smo projekt z nazivom EKO BERI. V sklopu tega projekta so mentorice izbrale knjigo, ki so jo v razredu prebrale in analizirale skupaj z učenci. Vse knjige so imele ekološko obarvano vsebino, saj smo iskali rešitev za odpadke, ki jih lahko ponovno uporabimo. Po obravnavi vsebine so nastajali izdelki iz recikliranih odpadkov, dramatizacija prebrane knjige in še marsikaj drugega.

Delo je potekalo skozi vse šolsko leto.

V sredo, 29. maja 2019, pa je bil naši šoli v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču podeljen naziv »PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA« še za eno šolsko leto. Dobili smo priznanje, na katerega smo zelo ponosni.

Zapisala ekokoordinatorica
Janja Štefanič Guštin

 

Dostopnost