V ponedeljek, 3. 6. 2019, smo imeli sedmošolci predavanje o prostovoljstvu med mladimi. Predavale so nam Eva Pezdirec, Tjaša Ogulin in Urška Škedelj. Promocijo prostovoljstva med mladimi za pomoč starejšim na domu izvaja Univerza v Novem mestu – Fakulteta za zdravstvene vede, Društvo upokojencev Metlika ter Zavod za turizem, kulturo, šport in mladino Metlika. Študentke so nam predstavile pomen prostovoljstva, povedale so nam tudi, kje poteka prostovoljno delo in kako postati prostovoljec. Skušale so nas prepričati in motivirati, zakaj se odločiti za prostovoljstvo. Izvedeli smo tudi, kateri zavodi in društva v občini Metlika se ukvarjajo s prostovoljstvom. Na koncu so nam zastavile vprašanja kot npr. katera dobra dela smo naredili v tem šolskem letu, komu vse smo pomagali ter kako se počutimo, ko kaj dobrega naredimo za nekoga. Prejeli smo tudi zloženko o prostovoljstvu in priznanje za dobro opravljeno delo.

Študentke so šoli poklonile plakat MLADI IN PROSTOVOLJSTVO, ki si ga lahko ogledamo na vratih knjižnice.

Eva Zupanc, 7. c