Knjiga Lovci na petardarje govori o fantih, ki jih zabava metanje petard. Najbolj navdušen nad tem je Roman, ki nekega dne vrže petardo v Branko in ona potem začasno postane slepa. Med njeno začasno slepoto ji pomaga Gorazd, ki ji opisuje vse, kar se dogaja v šoli. Roman začne preprodajati petarde pred šolo in nato pridejo … – naprej pa si preberite sami.

Od vseh oseb mi je bil najbliže Gorazd, ker pomaga Branki zaradi njene slepote.

V knjigi mi je poleg Gorazdove pomoči všeč to, ker nas opozarja, naj ne mečemo petard, in tudi to, ko se Gorazd in Branka zaljubita.

Knjigo sem si izbral zato, ker mi je bil všeč naslov, in priporočam jo brati vsem učencem, ki jih zanimajo mladinske knjige. Je napeta, duhovita in kratka.

Blaž Filak, 6. r.